Drugie życie odzieży
29 Listopada 2024Od 1 stycznia 2025 roku zbędna odzież, obuwie i tekstylia nie mogą trafiać do odpadów zmieszanych (czarny pojemnik). Większość z nich nadal nadaje się do odzysku lub recyklingu.
Niepotrzebne, ale wciąż nadające się do wykorzystania ubrania i tekstylia najlepiej przekazać organizacjom charytatywnym prowadzącym zbiórki lub wystawić odzież na aukcji internetowej. Inną opcją jest skorzystanie z dedykowanych pojemników znajdujących się na terenie miasta.
Jeśli odzież i tekstylia są zniszczone i nie nadają się do dalszego wykorzystania, należy dostarczyć je do punktu selektywnego zbierania odpadów komunalnych – PSZOK, który na terenie Knurowa znajduje się przy ul. Szybowej 44.
Umieszczenie odzieży lub tekstyliów w czarnym pojemniku będzie traktowane jako brak segregacji i może skutkować podwyższeniem opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi.
Zużyta odzież, obuwie i tekstylia domowe czyli obrusy, firanki, zasłony, koce, narzuty, pościel, prześcieradła, makatki, ręczniki itp. muszą być segregowane jako odrębna frakcja odpadów komunalnych od 1 stycznia 2025 r.
Podobne wiadomości:
- Samorząd wspiera organizacje pozarządowe 2023-06-21
- Kolejny konkurs na wsparcie zadań publicznych 2023-05-23
- Ogłoszono konkurs na dotacje dla organizacji pozarządowych 2021-01-07
- Sprawozdanie z przeprowadzonych konsultacji społecznych w sprawie zmiany uchwały Rady Miasta Knurów powołującej Młodzieżową Radę Miasta Knurów i jej statut 2020-10-20